Oldenburg Academy 2018-19 First Quarter Honor Roll

The following is the Oldenburg Academy 2018-19 first quarter honor roll.

Class of 2019
1st Honors

Emma Allen, Marigrace Anderson, Alexandra Bamonte,  Nickolas Barth Sydney Bauman, Kara Combs, Abbigayl Eldridge,  Meagan Flannery, Grace Fullenkamp, Madison Fulton, Madeleine Furlow,  William Geers,  Lydia Gigrich, Stephanie Gray,  Kennedy Hanna, Gabriel Haverkos, Kristofer Hetzer, Stella Hillenbrand, Sydney Hogg,  Claire Hollingsworth, Matthew Hoog, Abigail Hudepohl, Hanna Hurm, Sam Johnson, Parker Kelley,  Katherine Kinker, Emily Koch, Pierce Lonergan, Lucas McFee, Sarah Preston, Jaydann Simmonds, Jordan Stenger, Isabella Sterchi, Carsen Thompson, Jacklinh Tran and Jionghua Wu.

Class of 2019
2nd Honors

Ethan Browning, India Burris, Nathan Flaspohler, Stephanie Gray, Katherine Kahles, Haze Kidd, Jiju Lin, Brianne Moizuk, Christopher Moorman, Sean Rees, Riley Schalk, Samantha Sheets, Elijah Sporleder and Hunter Sullivan.
 
Class of 2020  
1st Honors

Anthony Alderson, Hunter Burkart, Emily Burkhart, GiGi Dreyer, Melinda Eckstein,  Delaney Elder, Ruth Heile, Alexandra Herbert,  Claire Horan, Maximilian Kirschner, Alyssa Krekeler, Phoebe Kroen, Lingshan Liu, Grace Mack, Henry Meyer, Alexa Miles, Elizabeth Mullen, Sarah Price, Elizabeth Schuman,  Justine Stenger, Faith Sullivan, Grace Truesdell, Molly Wachsmann, Aaron Weber, Sophie Wesseler, Kathryn Wilder, Maxwell Wylie and William Yunger.

Class of 2020
2nd Honors

Ashley Cornelius, Dylan Fledderman, Michael Hoff, Adam Huber, Jacob Johnson, Anthony Kline,  Adley Kuhlmann, Benjamin Kraus, Phoebe Kroen, Adley Kuhlmann, Harlee Masavage, Isabella Monroe and Abrahm Peetz.

Class of 2021
1st Honors

Emma Beckman, Blake Borgman, Hannah Fulton, Margaret  Geers,  Christopher Hautman, Abigail Haverkos, Peter Heile, Molly Heuer, Ethan Kawaguchi, Mia Keller, Tyler Kuntz, Peter Lewis,   Lana  Lischkge, Pamela Meneses,  Jessica Rees, Leila Savage, Riley Schebler, Colton Schuckmann, Hunter Schuckmann, Sarah Schuman, Jacob Sheets, Jason Strohmier, Patrick Thompson and Tyler Tran.

Class of 2021
2nd Honors

William Freeland, Nathaniel Geis, Nicholas Hoff, Madeline Hoog, Henry Kraus, Andrew Oesterling,  Zoie Pflum, Isbel Rennekamp, Luke  Roesener, Andrew Wagner, Michael Wanstrath, Kylee Wesseler and Steven Zigan.

Class of 2022 1st Honors
Ava Allen, Amelia Austin, Emma Back, Lillian Blair, Elizabeth Cornett, Erika Doll, Lillian Eldridge, Elizabeth Gigrich, Augustus Harlow, Isabelle Hornbach, Annalise Hudepohl, Caroline Kennelly, Jenna Kohrman, Annabelle Kuhlmann, Caleb Lehman, Caroline Moeller, Joshua Newman, Chelsea Robertson, Abraham Streator, Andrew Strzok, Kathryn Voegele, Elijah Waggoner, Kate Walke, Alyssa Wanstrath, Emma Weberding, Carson Wolber and Tyler Wuestefeld.

Class of 2022
2nd Honors

Kayla Cleary, Nicholas Folop, Elizabeth Geraci, Christopher Groter Jr., Jordan Hardig, Gregory Kline, Hannah Langdon, Spencer Mack, Nora Meyer, Francis Moorman, Elaina Oatman, Griffin Pitzer, Taryn Rodgers, Nathan Schuman, Joseph Suttman, Logan Sydzyik and Brett Wagner.

 

The Dearborn County Register & Journal Press

Mailing address:
     Register Publications,
     126 W. High St.
     Lawrenceburg, IN 47025
Phone: 1-812-537-0063
Fax: 1-812-537-5576